YAN SOKAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YAN SOKAK

En Güzel Paylaşım Sitesi

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

TÜRK KUMAŞI LONDRA'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

YazarMesaj
SéMo$H
Admin
SéMo$H

TÜRK KUMAŞI LONDRA'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI Empty
MesajKonu: TÜRK KUMAŞI LONDRA'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI   TÜRK KUMAŞI LONDRA'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 2:51 pm

TÜRK KUMAŞI LONDRA'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI 166159333

İngiltere'nin Başkenti Londra'da Düzenlenen 'Türk Moda Kumaş Fuarı' Başladı. İki Gün Sürecek Olan Fuarda Türk Tekstil Firmaları Tanıtım Atağına Geçti.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen 'Türk Moda Kumaş Fuarı' başladı. İki gün sürecek olan fuarda Türk tekstil firmaları tanıtım atağına geçti. Fuarın ilk gününde özellikle İngiliz alıcılar Türk Kumaş Fuarı'na ilgi gösterdi. Alıcılar, dev fuar alanına yayılan Türk standlarını gezerek, beğendikleri kumaşlardan sipariş verdi.
Her yıl Londra'da düzenlenen Türk Moda Kumaşı Fuarı, ziyaretçilerden çok alıcılara hitap ediyor. Fuara katılan Türk firmalarının asıl amacı ise ilgili alıcılara kendi tanıtımlarını yaparak sürekli irtibat kurmak. Bu yolla İngiltere pazarında daha fazla yer edinebilmeye çalışan Türk firmaları, olumsuzluklara rağmen Türk tekstilinin geleceğinden umutlu.

Cihan'a konuşan Dar Tekstil Sanayi ve aynı zamanda Konfeksiyon Yan Sanayi Derneği Başkanı Reşat Gülen, yurtdışına mal ihraç eden firmaların uluslararası fuarlara katılımının önemine işaret etti. Fuarda kendi ürünlerini tanıtmaya çalıştıklarını anlatan Gülen, sık sık fuarlara katıldığını, Londra'daki fuara ise üçüncü kez katıldıklarını söyledi. Daha çok konfeksiyon aksesuarı üzerine odaklanan Gülen, "Asıl amacımız burda kendi ürünlerimizi tanıtmak. Daha önce Londra'da 2 kez fuara katıldım. 2 kez de Amerika'da fuara katıldım. Geçtiğimiz yıl fuara ilgi daha fazlaydı ancak bu yıl kaliteyle birlikte satışlar daha iyi." dedi. Türkiye'de tekstil sektöründe yaşanan sıkıntıları dile getiren Dar Tekstil Sanayi sahibi Reşat Gülen, tekstil sektöründe Polonya, Rusya, Ukrayna ve Mısır gibi ülkelerin yükselişini anlattı. Bunun sebebinin bu ülkelerde yapılan teşviklerden kaynaklandığını ifade eden Gülen, "Türkiye'de son yıllarda yaşanan düşüşün sıkıntısı sektörde mevcut işçiliğin ve vergilerin yüksek olmasıdır. Ancak yine de umutluyuz."diye konuştu.

İki gün süren ve bugün sona erecek olan Türk Moda Kumaş Fuarı'na katılan Türk firmaları arasında Akın Tekstik, AKSU, ARSAN, BAHARİYE, BERDAN, BOSSA, KİPAS, SAYDAM ve YUNSA bulunuyor.

Bu arada, normal alıcıların yanı sıra Mark&Spencer, Arcadia, Debenhams, John Lewis, Tesco ve Next gibi dünyaca ünlü İngiliz mağazaları da geleneksel hale gelen Türk Moda Kumaşı Fuarı'nı alıcı olarak fuarı ziyaret ediyor. Mark&Spencer'in bir çok ürünü ise Türkiye'de yapılıyor. (CİHAN)

TÜRK KUMAŞI LONDRA'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI
1 sayfadaki 1 sayfası