YAN SOKAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YAN SOKAK

En Güzel Paylaşım Sitesi

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

'DİNİMİ ASLA DEĞİŞTİRMEM'

YazarMesaj
SéMo$H
Admin
SéMo$H

'DİNİMİ ASLA DEĞİŞTİRMEM' Empty
MesajKonu: 'DİNİMİ ASLA DEĞİŞTİRMEM'   'DİNİMİ ASLA DEĞİŞTİRMEM' Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 2:00 pm

'DİNİMİ ASLA DEĞİŞTİRMEM' 1149017306

Yunanlı Sevgilisiyle Nikah Masasına Oturmaya Hazırlanan Tanyeli: 'Kilise Düğünü Yapmam'

YUNANLI SEVGİLİSİYLE NİKAH MASASINA OTURMAYA HAZIRLANAN TANYELİ:'KİLİSE DÜĞÜNÜ YAPMAM'
Türkiye'nin en iyi dansözlerinden biri olan Tanyeli yeni albümünü ve gelecek planlarını Takvim'e anlattı.

*Albüm yapma düşüncesi nasıl oluştu?

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım bir proje insanları dansa davet etmek; vokallerini kendim yaptığım ve dans koreografilerini kendim oluşturduğum bir albüm oldu. Sahnede olmayı seviyorum. Sesimle ilgili güzel eleştiriler alınca cesaret buldum.

*Türkiye'de insanlar genellikle popüler kültüre hizmet ediyor. Siz neden hiphop tarzı bir albüm ile giriş yapmak istediniz?

Evet, albüm ile ilgili böyle yanlış bir kanı dolaşıyor ancak benim albümüm birçok farklı türde şarkıyı içinde barındırıyor. 7'den 77'ye herkesin dinleyip ritmiyle dans edebileceği bir albüm oldu. Asıl mesajı: 'Dans et, oryantallerimle raks et.'

*Sahnede artık dans etmeyecek misiniz?

Ben dans etmeden yapamam. Sahnede ne olursa olsun dans mutlaka olacak. Zaten albümün adının 'Dans Et Benimle' olmasının nedeni de bu. Danstan kopmadığımın bir sinyali.

*Albüm hazırlıklarınızı gizli sürdürdünüz. Neden?

Nazar değmesinden korktuğum için söylemedim. Bizim camiamızda yapılan iyi şeyler maalesef takdir görmüyor, kimse desteklemiyor.

*Çok para harcamışsınız.

Evet oldukça fazla hem de. Ama olsun neticede iyi bir iş çıkarmak istedim. Gördüğüm ilgiden sonra bunların hepsine değdi. 3 Tüm birikiminiz bu albüme harcadığınız söyleniyor, doğru mu? Sadece birikimlerim olsa iyi. Fazlasını yatırdım, diyebilirim. Üstüne bir de borçlu kaldım.

*Biraz da özel hayatınızdan söz edelim. Sizi Bodrum'da çeken paparazziler biraz kilo aldığınızı, eski formunuzu kaybettiğinizi, bu yüzden dans etmediğinizi söylüyorlar.

Evet, ben de okuyunca çok güldüm. Çünkü ben hiçbir zaman bir mankeninki kadar ince bir vücuda sahip olmadım ki. Ya da hiçbir zaman 'ben sıskayım' diye bir iddiam da olmadı. Oryantallik yaparken hep balık etliydim. Bu yüzden yazılanları tebessümle okudum.

*Sevgiliniz Alex ile 'bu yaz nikah masasına oturmazsam artık hiç oturmayacağım' dediniz.

Çünkü Alex de artık beklemekten sıkıldı. Her seferinde evlilikten kaçan ben oldum. O da benimle bir an önce aynı çatı altında olmak istiyor. Ona da geldiler artık. Aylardır bekliyor.

*Sizi korkutan nedir?

Yanlış yapma gibi bir lüksüm yok. Alex benim Yunanistan'da olmamı istiyor. Oysa ben ülkemden uzakta bir yerde yaşamak istemiyorum. Bir kere denedim ancak olmuyor, ülkemi özlüyorum. Ben işimi gücümü bir kez eski eşim için bıraktım. Artık kimse için böyle bir fedakarlık yapmak istemiyorum. Yerleşik düzenimi kimse için bozmak istemiyorum.

*Evlilik fobinizin nedeni eski eşinizin sizi aldatmış olması mı?

Eski eşim beni aldatmadı ki; kendisini aldattı. Yani her erkek aslında kendisini kandırıyor. Böyle durumlarda aldatılan için değil, aldatan için kötü bir durum. Benim bu konuda Alex'e çok büyük bir güvenim var. Çünkü o kadar yakışıklı bir erkek ki; gittiğimiz her yerde tüm bakışları üzerine topluyor. Birçok kadının bana bakıp kıskandıklarını görebiliyorum. Ama Alex'in beni incitmek istemediğini biliyorum.

*Sevgiliniz oryantal oluşunuzu nasıl karşılıyor. Kısıtlama var mı?

Ben kendime ve sanatıma saygı duydum, bunun için benimle beraber olan insanlar da hep saygı duydu. Benim yaptığım iş karşımdakini rahatsız edecek bir şey değil. Bu bir sanat dalı ve bunu yıllardır çok güzel taşıdığımı düşündüm. Alex de rahatsız olmadı, neden olsun ki? Benim yaptığım şey yasalara aykırı değil.

*Kıskanç mı?

Zaman konusunda kıskanç; başkalarıyla geçireceğim zamanı da kendisiyle geçirmemi istiyor.

*Çocuklarınız ile Alex ile ilişkisi nasıl?

Çok iyi anlaşıyorlar. Çünkü Alex çok sevgi dolu bir insan. Ve herkesin yaşına inebiliyor.

*Kendiniz çoğu zaman yalnız hissettiğinizi söylüyorsunuz. Ailenizin tüm yükünü statünüzde taşımak sizi yıpratıyor mu?

Evet, ama 'tatlı bir yorgunluk' diyelim. Çünkü ailem benim hayattaki her şeyim. Kazandığınız parayı ya da başarıyı paylaşabileceğiniz bir aileniz yoksa neye yarar ki? Benim her şeyim onlara feda olsun.

*Alex sanırım kameralardan pek hoşlanmıyor...

Evet, ama bunun nedeni alışık olmaması.

*Sevgilinizle düğününüzün hayalini kurdunuz mu?

Çok büyük paralar harcanan düğünler çok hoşuma gitmiyor. Ben samimi yakın dostlarımın katılacağı sade bir kutlamayı tercih ederim.

*Peki kilise düğünü yapacak mısınız?

Hayır, düşünmüyorum.

*Evlendikten sonra Müslüman olması konusunda ısrarınız var mı?

Bu söz konusu bile olamaz. İkimizin de yaradana inancı büyük ve Allah'ın varlığı bir. Onun kullarıyız. Ama kimse için dinimi değiştirmem.

*Sünnet olup olmadığı çok konuşuldu, bu konuda ne diyeceksiniz?

Yüzlerce kez dedim; Alex yabancı bir damat adayı değil ki. Ataları İzmir'den gelmiş. Haliyle ailesindeki diğer erkekler gibi sünnetini çok eskiden yaptırmış. Yani bu olay neden bu kadar dillendi anlamıyorum.

*Eski eşiniz ilişkinize nasıl bakıyor, kıskanıyor mı?

Onun hayatına saygı duydum ve her şeye rağmen onunla da dost kaldım. Bu yüzden Alex eski eşime duyduğum saygıyı bildiği için bu konuda bana güveniyor.

*Hep bir kız çocuğunuzun olmasını istediğinizi belirtiyorsunuz. Hamile kalmayı düşünüyor musunuz?

Neden olmasın? Anne olmaya cesaret edersem yapacağım bunu.

'DİNİMİ ASLA DEĞİŞTİRMEM'
1 sayfadaki 1 sayfası